Moda na korek ścienny

Moda na ekologiczne życie w dzisiejszych czasach osiągnęła bardzo wysoki poziom. Staramy się maksymalnie wykorzystać to, co ofiarowuje nam natura, we wszelkich możliwych dziedzinach życia. Zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w naszych domach. Wykorzystujemy do tego celu wodę, powietrze lub energię słoneczną. Przyroda daje nam wiele naturalnych surowców, z których możemy korzystać, aby nasze życie było przyjemniejsze i dawało nam mnóstwo satysfakcji. Nie ma nic lepszego niż świadomość, że produkty i surowce pozyskujemy w sposób odpowiedzialny, chroniąc tym samym nasze środowisko.
color cork

Korek ścienny – modny surowiec – wiele zastosowań

Jednym z takich surowców, który stał się w ostatnim czasie bardzo modny, jest korek ścienny. To fantastyczny, naturalny i doskonały produkt, który dzięki swoim niezwykłym właściwościom możemy wykorzystać na wiele sposobów. Korek ścienny charakteryzuje się niezwykłą fakturą, która nadaje każdej powietrzni niebywałego wyglądu. Możemy z powodzeniem wykorzystać jego zalety, wypełniając nim powierzchnie w domach, biurach, hotelach czy restauracjach. Możemy być również pewni, że pomieszczenie, w którym go zastosujemy, będzie wyglądało bardzo naturalnie, niepowtarzalnie i zyska niesamowity mikroklimat, przypominający nam o tym, skąd pochodzi.
kartka na ścianie kork

Korek ścienny – surowiec z pięknych krain

Korek ścienny to produkt pozyskiwany z najwyższej jakości kory dębu korkowego. Rośnie on w rejonach basenu Morza Śródziemnego (Maroko, Tunezja), Hiszpanii, Portugalii czy we Włoszech. Któż z nas nie chciałby mieć chociaż kawałeczka takiego naturalnego surowca z pięknych, ciepłych krain na swojej ścianie lub podłodze?
Ze względu na ogromny wybór kolorów i wzorów, korek ścienny można dopasować wszędzie tam, gdzie mamy tylko ochotę. Nasze ściany w pokojach czy sypialniach, nie muszą być smutne i przygnębiające. Coraz więcej architektów wykorzystuje go do dekoracji różnych pomieszczeń. Korek ścienny może być świetnym tłem dla klasycznych czy nowoczesnych mebli, a jego liczne zalety (termoizolacyjne, akustyczne, antyalergiczne) sprawią, że wnętrze każdego pomieszczenia nabierze nie tylko modnego i naturalnego wyglądu, ale również stworzy w nim wyjątkową atmosferę. Korek ścienny staje się niezwykle popularny. Na stronie cork24.co.uk możemy znaleźć wiele produktów z tej niezwykłej kory, z której wykonano produkt nany pod nazwą cork notice board. W wielu krajach jak np. na Wyspach Brytyjskich zyskuje świetną opinię surowca bardzo oryginalnego i designerskiego.
wandakork