Pianka Icynene – krótka specyfikacja wyrobu.

W sektorze budowlanym non stop pojawiają się pionierskie rozwiązania techniczne. Pewne artykuły, nie do wyimaginowania jeszcze kilka lat temu, obecnie z powodzeniem wykorzystujemy na budowach. Wzorem może okazać się ocieplenie biurowców, co przywdziewa raz za razem pionierskie odmiany. Bez względu na to czy pragniemy ocieplać ściany czy sufit to znajdziemy na zbycie artykuły, jakie uczynią to w sposób łatwy i szybki. Co najlepsze także ich cena nie powala na kolana, jest do przyjęcia dla standardowego osobnika. 1 z takowych produktów jest pianka zwana Icynene, przy zastosowaniu jakiej możemy stworzyć izolację procedurą natryskową.

Do tej pory w branży ociepleń władała wełna wraz ze styropianem, aczkolwiek teraz zjawił dla nich nieznany przeciwnik i ekstra, zwycięży na tym jedynie i wyłącznie konsument.
iycene
Nadmieniona uprzednio pianka charakteryzuje się wydajnością, niewielka doza pianki ma pokaźniejszą wartość termoizolacyjną niż nieomal 2 razy więcej wełny. Jest to zaleta, której nie idzie nie doceniać. Nabywca jest coraz bardziej uświadomiony i skutkiem tego też przywiązujemy coraz pokaźniejszą rangę do bezpieczeństwa i ochrony środowiska wykorzystanych przez nas budulców. Skupmy się pierwszym wspomnianym. Otóż pianka Icynene jest półproduktem samogasnącym, co w zrozumiały sposób przeciwdziała rozprzestrzenianiu się możliwego ognia. Co istotne fabrykant pianki dowodzi, że nie znajdziemy w niej żadnych trujących kompozytów, ani takowych, jakie w jakikolwiek sposób mogłyby nam szkodzić. Tryb położenia pianki (natrysk) pozwala na precyzyjne pokrycie powierzchni, wniknięcie w dowolną szczelinę, co jest w znacznym stopniu łatwiejsze niż w przypadku użycia wełny czy styropianu. Wszelki składnik dachu będzie odpowiednio zaizolowany. Znika również komplikacja kiepsko spasowanych elementów jak przykładowo kasetonów styropianowych. Pianka komponuje całość, a przy tym rozszerza się razem z domem. Kolejną wartością takiego rozwiązania jest prędkość wykonania. Uzupełnienie powyżej stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych przestrzeni zajmuje około dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to wynik godny pozazdroszczenia. Paroprzepuszczalność i trwałość na przewiewy są na niezwykle wysokim poziomie, można bez problemu zestawiać je ze płytą styropianową czy wełną mineralną. Surowiec oddycha, a do tego blokuje powiewy wiatru. Warto zauważyć, że fabrykant pianki daję na nią aż 25 lat gwarancji, co powinno dać nam do rozmyślania. Sporo wiadomości odnajdziemy tutaj, pomiędzy innymi na temat właściwości akustycznych pianki, jakie także są na okazałym pułapie. Jak można się zorientować patrząc na gwarancję, jaką oferuje wytwórca pianki, jest ona solidna i faktycznie z trudem ją zepsuć. Co najlepsze zachowuje własne właściwości izolacyjne, więc nie musimy się martwić, że za 5 czy dziesięć lat towar przestanie spełniać swe funkcje. Pianka Icynene to materiał, na jaki możemy odważnie postawić.