Wspaniała metoda termoizolacji

W minionych latach metoda termoizolacji polegającej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz znacznie większą popularność. Nie ma w tym nic dziwacznego, bowiem metoda ta charakteryzuje się licznymi walorami,

jakich trudno nie uznać, takimi jak niezwykle wysoka wytrzymałość na szkodliwe chemiczne elementy, możliwość zastosowanie nawet w krańcowych warunkach termicznych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), praktycznie zerowa skłonność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków wiążących się z jej przeznaczeniem oraz dużo innych.

Przeznaczenie

Piankę poliuretanową możemy zastosować wewnątrz pokoi, na murach oraz suficie, zewnętrznie (na dachach), możemy również użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji przez wypełnienie pianką jej pustych elementów (taka pianka musi być niemniej jednak znacznie bardziej odporna na ściskanie niż inne jej postaci). Pianka poliuretanowa wspaniale sprawdza się też w termoizolacji zbiorników.

Po czym odróżnić piankę spray insulation foam właściwej jakości?

Wysokiej jakości pianka poliuretanowa powinna znamionować się przede wszystkim trwałością, szczelnością oraz wysoką wydajnością. Jej przeznaczenie prócz izolacji termicznej powinno na domiar tego zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz przyjemnym dla oka następstwem wzrokowym (bez wątpienia przy inteligentnym naniesieniu). Powinna również wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych przestrzeni. To niezwykle istotne jeżeli chodzi o odporność izolacji, bowiem w pustych przestrzeniach ma prawo pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większa część podmiotów stosujących piankę poliuretanową wysokiej jakości proponuje również swoim konsumentom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na atrybuty tego materiału rzetelne firmy mogą sobie na to zezwolić oraz jeżeli usługodawca nie pragnie udzielić nam gwarancji – powinno to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego towaru. Na izolacji nie należałoby oszczędzać – jeżeli jest ona porządnie wykonana zezwoli nam to przez lata ustrzec się remontu oraz związanych z nim wydatków.

Więcej na ten temat tu: